Valóban elfelejtették leírni, hogy a szelepfedelet le kell szedni, négy helyen át kell fúrni, majd két szellőző járatot el kell tömni... szerencsére időben jött a infó és ezzel teljesen összevágott a kép a holland és az angol versenyzőkkel is, ők is megtették ezt. Elő a fúróvál és hajrá!
A motor módosításra azért van szükség, mert a nagy fordulatszámon (14.000-ig) forgó motor nagy karter nyomást generál, ráadásul, mivel hosszában van az autóba beépítve, a motor eredeti szellőzői segítségével nem tudja a nagy karter nyomást hatékonyan elvezetni, a nyomás pedig kiköpi az olajat is a motorból a sebességváltó- és a karter szellőzőin. Ha a szellőzést könnyebbé tesszük, a nyomás nem az olajat köpi majd ki, hanem csak a gázokat. Ehhez azonban fúrni, faragni kell.
Először leszereltük a fedelet a hat nagy imbusz csavarral. Utána eltávolítottuk a két karter szellőző fedelét, alatta a lemez-szelepek láthatók. Na, ezekre nem lesz szükségünk...
Íme a szelepek, amiket kiszedtünk a szellőzőből.
A karter szellőző a kiszerelt szelepekkel, a két beleütött szegeccsel betömött kipufogó szellőző lyukkal és a két új szellőző lyukkal.
Végül visszaszereltük a fedelet, és a karter szellőző fedeleit is.
Van még egy problémánk viszont...
Írtam korábban, hogy olajhűtőt szeretnénk a kocsira szerelni. Meg is rendeltük az adaptert, ami a blokk és az olajszűrő közé csavarozva leágazást biztosít az olajhűtő felé. De több versenyzővel is beszéltünk és azt mondják, hogy nem lesz jó méret, nem fog odaférni a kis helyre, ami a blokkon van. Ha igaz, és nem fér oda, gondolkodnunk kell a megoldáson. Szerencsére a Speedy Racing azt mondta, ha nem jó a méret, visszaveszik az adaptert. Ez jó hír.
Míg megérkezik az adapter, a műszerezettségünket fejlesztettük. Szintén a Speedy Racing-nél vettünk egy olajhőfok- és egy vízhőfok mérőt. Mindkettő volt eredetileg a Koso műszerünkben, de a két hőfokot egyszerre nem lehetett nézni, ráadásul nem volt eléggé szem előtt. Az analóg műszerek könnyebben leolvashatók, és olyat szerettünk volna, ami ráadásul figyelmeztető lámpát is tud vezérelni, hogy kanyar közben, ha nem a műszert nézzük, akkor is feltűnjön, ha valami nincs rendben.
Ha már vettünk két műszert, lecseréltük a meglévő mechanikus olajnyomás mérőnket elektronikusra, hogy három egyforma műszerünk legyen, ráadásul a nyomásmérőt is figyelmeztető lámpával köthetjük így be, vagyis akár túl kevés az olaj, akár túl meleg, azonnal felvillan majd egy nagy, fényes lámpa a műszerfal tetején, figyelmeztetve a veszélyre. A nyomásmérő műszerért és az egyik jeladóért még vissza kell mennünk a Speedy Racing-hez, de addig is kivágtuk a műszerek helyét.
Először az autóban ülve kijelöltem, hogy melyik terület az, ami mindkét szemmel látható vezetés közben bármikor, nem takarja ki sem a kormány, sem a váltó, sem az index gombok.
Először az autóban ülve kijelöltem, hogy melyik terület az, ami mindkét szemmel látható vezetés közben bármikor, nem takarja ki sem a kormány, sem a váltó, sem az index gombok.
Feljelöltem a meglévő lyuk mellé két oldalra az új műszerek helyét és kifúrtam őket. Íme a két meglévő műszer, a harmadikat csak be kell csavarozni majd, amint megérkezett.
Az ausztrálok olajhűtő nélkül használják a kocsit, másoknak van hűtőjük... Legfeljebb kipróbáljuk hűtő nélkül országúton, aztán ha nem melegszik az olaj, akkor pályán is. Ha melegszik, most már látni fogjuk a műszerek segítségével, nem érhet meglepetés.
Mostantól hét közben fogunk szerelni, hogy a szombat a családé maradhasson a nyári időszakban, az első alkalom kedden lesz. Hajrá, mert már nagyon jó az idő és viszket a tenyerünk!